4 Kasım 2012 Pazar

Backlink Alma Yolları


İnternet site sahiplerinin en büyük isteği hiç kuşkusuz sitelerinin hit alabilmesi ve böylelikle tanınma seviyesinin de artmasıdır. Bunu doğal bir yol ile ortaya çıkarmanın yanı sıra doğal görünümlü bir şekilde sağlamak da mümkündür. Nasıl mı? Elbette ki seo denilen popüler yöntem ile.
Sosyal imleme sosyal platformlarda web sitelerinin linklerinin dağıtılmasına verilen genel isimdir. Sosyal imleme(Backlink) kavramı genel anlamda daha fazla ziyaretçi ve satmış olduğunuz ürünlerin kitlelere sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile ulaşmaktır. Yapılan sosyal imleme çalışmaları hem manuel (insan eli) hemde otomatik programlar aracılığı ile yapılmaktadır. Yapılan çalışmalarda önemli olan linklerin çok sayıda dağıtılması değil kaliteli bir linkleme işleminin yapılmasıdır. Bir çok seo danışmanının siteleri arama motorlarının gözünde yükseltmek ve değerli kılmak adına bazı taktikleri şu an çok fazla internet sitesi sahibi kişiler tarafından uygulanmaktadır. Bu taktiklerden birisi de en fazla kullanılan ve yarar sağlayan backlinkler olarak bilinmektedir. Sosyal imleme çalışmalarını ister kendiniz isterseniz bir firmadan satın alarak gerçekleştirebilirmisiniz. Sosyal imleme bir web sitesi için trust rank değerinde artış, alexa' da düşüş, Google sıralamada yükselme, Arama motorlarının web sitenizi indexleme hızını düşürecek çalışmalardır.

Kısa bir tabir ile backlink başka platformlardan tavsiye alma olarak adlandırılabilir. Backlink ise kendi arasında elbette ki birkaç çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan en basitine örnek vermek gerekirse forum backlink şeklinde bir üyenin, profiline site linkini girmesidir. Bunun dışında Google’nin en sevdiği ve site prestijini üst seviyelere taşıyan bir backlink çeşidi de sosyal paylaşım sitelerinde olanlardır. Bu sitelerde sizin adınıza tavsiye yapılması her zaman için Google’nin hoşuna gider ve sitenize olumlu dönüşler gelmeye başlar. Şunu da unutmamak lazım ki Google kurmuş olduğu algoritma ile ne kadar çok tavsiye aldığınıza değil, nereden hangi kalitede tavsiye aldığınıza bakar. Yani kalite Google için en önde gelen unsurdur.
http://videohatti.com/
http://teyzem.org/
http://teyzem.biz/
http://sehirehberi.com/
http://sakaryafirat.net/
http://hediyesandigi.com/
http://aynatampontamiri.com/
http://seneyegorusuruz.com/
http://www.kirmizirouge.net/
http://eniyiimlemesitesi.tk/
http://imlemesitesi.tk
http://sosyalimeleme.tk/
http://sosyalimlemeler.tk/
http://turkimleme.tk/
http://firmaimleme.tk/
http://firmaimle.tk/
http://turkfirmalari.tk/
http://turkiyedomain.tk/
http://bookmarkla.tk/
http://guncelbookmark.tk/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder